28.01.2016

Top 5 blogów z kreatywnymi zabawami dla dzieci.Subiektywna lista blogów z kreatywnymi pomysłami na zabawy z dziećmi.O tym, że zabawa jest najlepszą formą nauki, wiem nie od dziś. Taka forma edukacji przemawia nawet do najmłodszych dzieciaków. Co zrobić, gdy nie mamy czasu/chęci/możliwości wymyślania własnych twórczych zabaw? 
Oto lista 5 moich ulubionych blogów kreatywnych. To istna skarbnica wiedzy i źródło najlepszych inspiracji na zabawy z dziećmi w każdym wieku.

Moje dzieci kreatywnie


Ewa, mama 2 chłopaków, zawodowo zajmuje się pracą z dziećmi, prowadzi zajęcia i warsztaty plastyczne i edukacyjne. Potrafi zainspirować nawet 2-latki do wykonania małych arcydzieł z gliny. Swoimi pomysłami dzieli się na blogu. Bije od niej pasja i zaangażowanie. Uwielbiam ten blog.

Kreatywnie w domuBlog mi bliski, gdyż jego autorka Ewelina tak jak ja jest mamą 3 dzieci. Podziwiam ją za to, że przy rozbrykanych maluchach znajduje czas na dzielenie się z innymi pomysłami na ciekawe, a za razem proste kreatywne zabawy.

Zainspiruj maluchaDwie mamy, Iga i Irena, postanowiły połączyć siły, z czego powstał kreatywny blog. Zabawy są podzielone na dokładne kategorie, co bardzo ułatwia znalezienie tego, czego akurat potrzebujemy (zgodnie z wiekiem dziecka lub jego aktualnymi zainteresowaniami).

Dzieciaki w domuBlog prowadzony jest przez 3 mamy. Szczegółowe opisy zabaw, mnóstwo szablonów i materiałów do pobrania. Jak same mówią, ich celem jest skrócenie drogi od inspiracji do reazilacji. Dodatkowym plusem jest wiele zabaw w duchu Montessori (mam słabość do Marii Montessori, ale to temat na oddzielny wpis).

Mama w domuBlog Sylwii, pracującej mamy 2 chłopaków. Piękne pomysły nie tylko na zabawy. Trafiłam to stosunkowo niedawno, ale zamierzam na bieżąco śledzić.

Bawcie się dobrze z dziećmi :) Kreatywnie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz